טרנדים חמים בעיצוב גרפי

שנת 2020 כבר כאן ורבים מכם וודאי תוהים מהם הטרנדים החמים לשנה זו בעולם עיצוב הגרפי. סטודיו אימג'ארט החליט להציג לפניכם את כל הטרנדים החמים לשנה זו כדי שאתם תוכלו להישאר עדכניים ונכונים.

אז מתחילים …

הטרנד הראשון שנשאר איתנו מהשנה שחלפה וממריא איתנו גם השנה הוא טרנד התלת מימדוריאליזם – בזכות היכולות הטכנולוגיות של התוכנות והיצירתיות של מעצבים בעולם אנו נחשפים לקומפוזיציות מדהימות ולתוצרים מרהיבים.
לרוב מעצבים יעדיפו לשלב את התלת מימד עם תמונות ואובייקטים דו ממדיים.
לדוגמא:

הטרנד הבא הוא השימוש באפקט צבע מונוכרומטי בתמונות ולשלבן עם אלמנטים גרפיים כאשר יש לנו את היכולת לשחק בקומפוזיציות שונות ולעשות שימוש נרחב או חלקי בפילטר זה ועוד. לדוגמא:

טרנד נוסף הוא השימוש במתכות מבריקות, השימוש בחומרים מתכתיים בעיצוב גרפי הוקם כטרנד לאיתור זהות ועיצוב מוצר, טרנד זה דורש עיצוב כללי מינימליסטי כאשר המיקוד בעיצוב הוא באפקט המטאלי. לרוב מעצבים משתמשים בעיקר בזהב שמשדר קלאסיות, יוקרה וטעם טוב. לדוגמא:

טרנד שקיים מאז ומתמיד ובכל שנה עולה שלב – טרנד שיגעון הטיפוגרפיה מעצבים משחקים עם טיפוגרפיה בקומפוזיציות חדשניות ומודרניות יותר, משלבים בתוך האותיות עיטורי פרחים, צורות גיאומטריות, אלמנטים יצירתיים ועוד.
גופנים וכיתוב במשקל כבד מציפים את העולם הגרפי וניתן לראות אותם בסמלים, כרזות, עיצובים ברשת, עיצוב חבילות ועוד. אותיות ענקיות שחורגות מקצוות הפורמט, אותיות בתלת מימד, יצירת חפצים תלת ממדיים מאותיות ועוד. לדוגמא:

טרנד נוסף שעולה שלב השנה הוא השילוב בין תמונה לטקסט כאשר הטקסט מסתיר חלק מהתמונה (מסכות) וזה מסייע להשגת מראה מסתורי ומינימליסטי, יציקת תמונות לתוך אותיות ושילוב של תמונה בשקיפות מול טקסטים על מנת להשיג את האפקט הרצוי.
לדוגמא:

אומנות הקו נכנסת גם השנה לטרנדים החמים כאשר אומנות הקו מתפתחת לעיצובי קווים מלאים או מאוירים. סגנון האיור הוא סכמטי ופשוט שנותן מראה נקי, אלגנטי, לא מתבלט ויכול להעביר מסר בקלות. לדוגמא:

טרנד הקולאז'ים בשילוב עם רישומים הוא טרנד שמזכיר לנו את הציורים שציירנו במחברות בבית ספר, טרנד הדודלינג – טרנד מהנה וכייפי בעולם האיור שהפך ללהיט ורואים אותו ברחבי הרשת, השרטוטים והשרבוטים עוזרים להשיג תחושה מהנה ולא רישמית או אישית, עבודת יד,
פשטות ואינטואיציה אישית. מעצבים משלבים תמונות מהחיים האמיתיים עם איורים פשוטים או חלקים מתמונות והמשכיות בשרטוט. טרנד עם המון יצירתיות והנאה המייצר לנו יצירה ייחודית. לדוגמא:

שימוש באיורים בעיצוב גרפי זה דבר לא חדש, למעשה מעצבים משלבים לעיתים קרובות איורים כדי להעביר מסרים יותר טוב, השנה הבחירה באיורים מופשטים היא המובילה.
חוסר הפרטים באיור מאפשר למעצבים להתמקד במסר שהאיור מעביר לכן השנה האיורים יראו לרוב פשוטים, רישומיים ואפילו ילדותיים במקצת. לדוגמא:

עוד טרנד שהשנה עולה בעולם האיורים הוא איור איזומטרי, לעיתים קרובות סגנון איור זה משמש לתכנון אינפוגרפי, עיצוב אתרים, מצגות ועוד. זהו סגנון מועדף בגלל יכולתו להמחיש אובייקט תלת ממדי על משטח דו ממדי. בשנת 2020 תנועה היא הכל! עיצוב איזומטרי הוא פתרון חזותי מלא אנימציה שמרתק במיוחד, התרגום של אובייקטים תלת ממדיים על משטחים דו ממדיים הופך להיות אמיתי יותר מתמיד.
לדוגמא:

מה שהיה אז ונשכח הוא החדש של היום. וינטאג', וינטאג', וינטאג'!
שנות ה- 50 חוזרות אלינו ובגדול, מעצבים רבים משתמשים בהשראות רבות משנות החמישים:
בצבעים האדמתיים, ציורי דיו המצוירים ביד, קומפוזיציות שנלקחות ממודעות ופרסומים ישנים, הישן הופך לחדש עם טוויסטים קטנים ניתן לראות סגנון זה בעיצובים שונים ברשת ובמוצרי דפוס. לדוגמא:

פטרנים וטקסטורות היו מחוץ לשטח העיצוב לא מעט זמן והשנה הם עוברים לקידמת הבמה, אנו רואים לאחרונה עלייה בשימוש זה אך לא בהכרח באופן שהיינו רגילים לראות.
שילוב של כמה טקסטורות / פטרנים בעיצוב אחד או רק קטעי טקסטורה במסך יהיו כבר נורמה בשנת 2020. לדוגמא:

לרוב מעצבים רבים מכוונים לפשטות בעיצובם לכן השימוש בצורות גיאומטריות בסיסיות תופס תאוצה השנה והוא אחד מהטרנדים המובילים לשנת 2020, אולי עיצוב זה נראה פשוט אך דורש עבודה רבה על מנת ליצור מחדש קומפוזיציה חדשה. נוכל לראות מעצבים רבים שמשתמשים בטרנד זה ונותנים לו משמעות מחדש. לדוגמא:

בניגוד לטרנד הקודם (צורות גיאומטריות) ישנו טרנד הנזילות שמופיע וחוזר, צורות נזילות מרמזות על יצירתיות, זריזות ותנועה. לנזילה יש מראה חלק ורך אותו מעצבים רבים רוצים ליצור מחדש, יש המשלבים מראה זה עם אפקטים כמו שקיפות למחצה, צבעים בהירים, מדרגות צבע ואנימציות. לדוגמא:

לסיכום,
הטרנדים של שנת 2020 הם מגוונים ומרשימים, השנה נוכל לראות עבודות עיצוב מדהימות עם טיפוגרפיה ססגונית, שילובי צבעים מהפנטים, חזרה לעבר עם טוויסט מודרני, אמנות קו ועוד.

איך צבעים והשראה משתלבים עם טרנדים למראה עיצובי שנוגע בלקוח? קיראו על כך כאן.

אז חברים יקרים תתפרעו, תצאו מהגבולות, תיצרו המון והכי חשוב תהנו 😊